Hikayemiz

Ben Şahin;

Çiçek buketi
IMG_8153_edited.jpg

Kız arkadaşımın, her kadın gibi çiçeklere karşı büyük bir ilgisi var. Doğum günü için hazırlattığım buketi çok beğendi ve inanılmaz mutlu oldu. O zarif, renkli, muhteşem buketi ömür boyu korumak ve saklamak istedi. O akşam araştırmaya  başladım, üniversitede kimya bölümünde okuduğum için hocalarımla istişare ettim, dünyada neler yapılıyor, hangi yöntemleri kullanabilirim öğrendim. Mevcut 6 kurutma metodu arasından en uygunlarını belirledim. Fakat benim hedefim; Çiçeği canlısından ayırt edilmeyecek biçimde, sadece neminden arındırarak kalıcı hale getirmekti.

 

7 Aylık bir süreçte her metod üstünde çalıştım ve notlar aldım. En verimli kurutma yöntemini keşfettiğimde o buketin aynısını yaptırdım. Sonuç harikaydı. Yedi ay sonra, kız arkadaşıma ömür boyu saklayabileceği tasarımı verdiğimde tepkisi görülmeye değerdi.

 

Güzel bir hatırayı korumak için çıktığımız bu yolda; Zaman içinde düğün, nişan, evlilik teklifi, doğum günü gibi önemli anlar için alınan buketleri . Bu yöntem sayesinde ilk alındığı gün gibi rengini, dokusunu, formunu koruyarak anıları ölümsüz kılan tasarımlar elde ettik.


Şimdi büyük küçük bir çok ürünle doğanın güzelliğini reçine içinde koruma altına alıyor ve sizlere sunuyoruz. 1 sene sonunda bir çok kurumsal ve butik projeye imza atan 3 kişilik dev bir kadroyuz. :) İlerleyen zamanlarda mutlu müşterilerimize çeşitli aksesuarlar ve %100 balmumu ile ürettiğimiz sağlıklı mumlarında satışını yapmak için çalışmalarımız devam ediyor. 

Görüşmek Üzere